Jak pečovat o přecitlivělou pleť

 Přinášíme vám průvodce zklidněním velmi citlivé pleti s novou kolekcí Susanne Kaufmann

susanne_citát1_1

Trápí vás podrážděná, křehká pokožka? Nejste sami – v posledních letech se stává hypersenzitivní pleť stále větším problémem.

S ohledem na to vytvořila Susanne neparfemované receptury s minimálním množstvím alergenů, které chrání obličej a tělo před vnějšími stresory a zároveň zlepšují přirozené funkce pokožky. Po dlouhém období vývoje nyní přichází na trh zcela nová kolekce zaměřená na potřeby přecitlivělé, reaktivní pleti. Přečtěte si o nových hypoalergenních produktech a o tom, jak účinně léčit příčiny přecitlivělosti, aby vaše pleť byla opět zdravá a vyvážená.  

co-je-hypersenzitivni-plet

Nejcitlivější, hypersenzitivní pleť je definována narušenou kožní bariérou, která má za následek ztrátu vlhkosti. Díky tomu je pokožka citlivější na dráždivé látky, které způsobují reakce, jako je zarudnutí a napjatost pokožky obličeje nebo těla. Pro prevenci i léčbu je zásadní ochrana kožní bariéry a holistický přístup, jehož součástí je každodenní péče o pleť. Jak vysvětluje Susanne: „Vhodný režim péče o pleť pomáhá udržovat pokožku zdravou a chráněnou před vlivy prostředí – což vede k dlouhodobým výsledkům.“

jak-poznate

Pokud jde o citlivou pokožku, citlivost se může objevit a vypadat u každého jinak. Doporučujeme identifikovat svůj specifický typ pleti podle úrovně citlivosti, abyste ji mohli ošetřit co nejúčinněji.

citliva-pokozka

Citlivou pokožku charakterizují pocity suchosti, pnutí a svědění díky chybějící zdravé kožní bariéře. Původ je většinou daný geneticky a citlivá pleť je proto celoživotní záležitost, nicméně cílenou pravidelnou péčí ji lze pohodlně zvládnout.

precitlivela

Pokud se vaše pokožka snadno zanítí a trpíte na začervenání, můžete mít narušenou kožní bariéru. Zatímco citlivá pokožka je dána geneticky, u hypersenzitivní pleti hrají výraznou roli v souvislosti s jejími projevy faktory životního stylu. Nepřidává jí ani kontakt s nejrůznějšími chemickými látkami, nedostatečná ochrana proti drsnému počasí nebo nevhodná skladba stravy. 

senzibilizovana

Přemýšleli jste, proč je vaše pokožka najednou zcitlivělá, přestože jste dosud žádné potíže neměli? Tento stav pleti je dočasný a objevuje se pouze jako důsledek působení vnějších faktorů, jako je například nevhodný výběr kosmetické péče. Zvolení správné kosmetiky vede většinou k rychlému návratu zdravé pokožky. 

reaktivni

Pleť se sníženou tolerancí vůči dráždivým látkám snadno reaguje. To se může pohybovat od náhlého zarudnutí nebo výsevu pupínků až po bolestivé pocity pálení.

jak-pecovat-podnadpis

Stejně jako u každého typu pleti je cílená rutina nezbytná jako preventivní opatření i pro optimální zdraví pokožky. Zbrusu nová kolekce Hypersensitive Skincare Susanne Kaufmann je dokonalým řešením, které poskytuje každodenní rituál pro celé tělo.

citat2-oprava

Pokud hledáte účinnou hydrataci a zklidnění pro velmi citlivou pokožku, objevte jednoduchou rutinu ve třech krocích:

KROK1

Zázračný produkt s aktivními výtažky z léčivých hub, který brání zarudnutí a podráždění pokožky při každodenní hygienické péči. Chrání vaši pleť při koupeli, sprchování, čištění pleti obličeje i pokožku hlavy při mytí vlasů. Jednoduše jej naneste na vlhkou kůži, napěňte a smyjte vlažnou vodou. Gel je vhodný pro celou rodinu a všechny typy pleti. 

KROK2

Po čištění naneste na pleť hydratační, který se lehce vstřebává a zklidňuje známky podráždění pleti vystavené každodenním zátěžovým podmínkám. Bezolejová, lehká textura nezatěžuje pokožku a díky třímolekulární kyselině hyaluronové a aktivním výtažkům z hub ji dlouhodobě hydratuje. 

KROK3

Po koupeli naneste na pokožku těla sametově jemné a lehké tělové mléko s obsahem bambuckého másla a aktivními výtažky z léčivých hub, které se ihned vstřebává a zanechává pocit komfortu a zklidnění. Pomáhá obnovovat kožní bariéru a chránit před podrážděním. 

Zdroj: https://www.susannekaufmann.com/blogs/journal/how-to-care-for-hypersensitive-skin