Pélargonium

Eau de Parfum, 100 ml


Mimořádně elegantní vonné zátiší- Pélargonium - představuje na podkladu tlumených kouřových tónů pryskyřice a dřeva stejnojmennou květinu, pelargónii původem z Egypta, která je zasazena do středu tajemné kytice evokující díla holandských mistrů ze 17. století.


Malířské plátno utkané z chladivých a duhově proměnlivých tónů kosatcového kořene je napjato v cedrovém rámu čisté a jasné vůně. Pozadí tvoří temný, doutnající haitský vetiver, guajakové dřevo a mech. Kolem se šíří nazlátlá záře kalábrijského bergamotu se zelenými odlesky kardamomu. Bylinná sladkost mrkve obohacuje kosatcový akord, muškátová šalvěj s náznaky ambry zastupuje sametovou hebkost lístků. Stopy citrusů, pepře a kadidla v pryskyřici elemi posilují svěžest i balzamický charakter pelargónie. Majestátní kytici Pélargonia zdobí pižmo, které zjemňuje její obrysy a nepostřehnutelně ji kormidluje k jednoduché kráse abstrakce.

Složky:
Hlava: bergamot, mandarinka, šalvěj muškátová, černý pepř, sečuánský pepř, kardamom
Srdce: egyptská pelargónie, kosatec, mrkvová semínka, pryskyřice elemi
Základ: cedrové dřevo, vetiver, guajakové dřevo, pižmo, mech

 

5 750 Kč 4 752,07 Kč bez DPH
Skladem

Značka: AEDES DE VENUSTAS
Barokní budoár AEDES DE VENUSTAS (latinsky Chrám krásy) byl založen v srdci newyorské Greenwich Village před dvaceti lety a stal se Mekkou pro milovníky parfémů z celého světa. V roce 2012 se zakladatelé této luxusní parfumerie, Karl Bradl a Robert Gerstner, rozhodli rozvinout  svou vášeň pro vůně a zahájili výrobu parfémů vlastních. Ve svých parfémech dávají uznávaným “nosům” tvůrčí svobodu experimentovat s jedinečnými ingrediencemi. Výsledek věrně odráží estetické postoje zakladatelů značky, celá kolekce je velmi poetická a zároveň inovativní. Vizí Aedes de Venustas je ubírat se do budoucnosti parfumářství návratem ke kořenům.