Magazine Nez

Zajímá Vás svět parfémů a chcete se dozvědět víc? Nahlédnout pod pokličku výroby parfémů, získávání surovin a další zákulisní informace? Začtěte se do magazínu Nez. Pomůže Vám objevit zcela nový rozměr olfaktorického světa. 

Nez znamená francouzsky nos, v širším významu rovněž čich. Stěží bychom nalezli vhodnější název pro časopis, který se zabývá parfémy a všemi dalšími čichovými vjemy v historickém, společenském, kulturním, uměleckém i přírodovědném kontextu.

Nez je dosud jedinou tištěnou revue věnovanou olfaktorickým tématům. První číslo, které vyšlo na jaře 2016, otevřel úvodník šéfredaktorky Jeanne Doré nazvaný Žít znamená dýchat, dýchat znamená cítit. Od té doby přináší Nez dvakrát ročně články a reportáže o historii a výrobě parfémů, o jejich ingrediencích, rozhovory s předními světovými parfuméry, aktuality a recenze nejen parfémových novinek. V každém čísle je věnována zvláštní pozornost vybranému tématu, které jednotliví autoři nahlížejí z různých perspektiv. 

Předposlední 7. číslo, věnované udivujícím čichovým schopnostem zvířat i jejich roli při vzniku parfémů, nabízí například jedinečnou možnost zjistit v bezpečí domova, čím je cítit medvěd. Aktuální 8. číslo se zaměřuje na čich a látky způsobující závislost. Tradičně je to káva, alkohol, tabák, lehké i tvrdé drogy. Ale co když k nim patří i Váš parfém? 

V edici Nez letos vyšly také brožury věnované vždy pouze jedné vybrané ingredienci (dosud růži, narcisu, pačuli a jasmínu), které vznikly ve spolupráci s Laboratoří Monique Rémy v Grasse, přední dodavatelskou firmou přírodních esencí. 

Nez vychází francouzsky a v anglickém a italském překladu, vždy v krásném grafickém zpracování s bohatými ilustracemi, fotografiemi i reprodukcemi obrazů. Kvalitou obsahu i grafického zpracování bude trvalou součástí Vaší knihovny.