O Vavavoom

V listopadu 2016 v Brně poprvé otevřel své dveře zákazníkům butik VAVAVOOM s kurátorským výběrem a exkluzivním zastoupením parfémových a kosmetických značek, které na českém trhu dosud chyběly. 

Niche parfémy jsou tím nejlepším, co může parfemářský obor nabídnout. Dokonalá vonná kompozice, dlouhá výdrž a nejlepší dostupné přírodní suroviny jsou zde samozřejmostí, je to návrat k řemeslné výrobě parfémů. Vyznačují se také tím, že je jejich množství limitováno, a proto jsou dostupné pouze ve vybraných obchodech mimo mainstreamový trh. Majitelé nebo zástupci niche značek si pečlivě vybírají, kdo a kde je smí nabízet. Niche parfumérské domy jdou svou vlastní cestou, nenásledují trendy a nesnaží se zalíbit masám. Prostřednictvím parfému předávají určitý příběh či poselství, přičemž jejich inspirace je různorodá, od příběhu lásky, přes ikony výtvarného umění, až po zážitky z cest. 

Součástí konceptu VAVAVOOM je rovněž pořádání besed a setkání se světově významnými tvůrci a předními osobnostmi parfumářského řemesla.

Významné místo v nabídce VAVAVOOM má přírodní pečující a dekorativní kosmetika. Kritériem pro výběr je nejen přírodní složení a vysoká účinnost, ale také osobnost zakladatele a jeho či její filozofie. 

Zakladatelka

Za projektem VAVAVOOM butiku s parfémy a luxusní přírodní kosmetikou stojí podnikatelka Lucie Levenson, která reagovala na nedostatky českého trhu, a to jak v nabídce, tak v servisu v oblasti vysokého parfemářství i tělové a pleťové péče. Před několika lety se při práci v oboru interiérového designu začala oblasti parfémů a kosmetiky intenzivně věnovat a cestovat za jejím poznáním na odborné akce v zahraničí. 

“První tradiční značky jsem poznala při studijním pobytu ve Florencii. Po této zkušenosti jsem si z cest ze zahraničí začala vozit právě tyto voňavé i pěstící „suvenýry“ a později mi ze svých cest parfémy, kosmetiku a svíčky začal vozit i můj manžel. V tu chvíli bylo jasné, že by i další milovníci vůní a niche značek už nemuseli vybírat podle recenzí na dálku nebo jezdit pro své oblíbené produkty tak daleko a vznikl Vavavoom. Parfémářství je svět plný vášní, emocí a potěšení. Jakmile mu jednou propadnete není cesty zpět. Najednou chcete vědět, kdo stojí za zrodem právě té Vaší oblíbené vůně, z jakých je vytvořena ingrediencí, a co Vám chtěl autor říci. Právě proto jsem se také rozhodla organizovat setkávání s parfuméry a zakladateli niche parfémových manufaktur. Pro milovníka parfémů není nic báječnějšího, než si popovídat s tvůrcem jeho oblíbené vůně”, popisuje Lucie důležité iniciační momenty.

Butik Vavavoom se nachází pouhých pár kroků od Zelného trhu na ulici Radnická. Za návrhem jeho interiéru stojí nositelé Národní ceny za rekonstrukci vily Tugendhat, architekti ateliéru RAW a autorkou fotografického souboru, který je součástí konceptu, je dvojnásobná držitelka ceny Fotograf roku v Czech Grand Design Bára Prášilová.