Anti Malocchio

Značka: Nobile 1942
3 100 Kč 2 561,98 Kč bez DPH
Skladem

Eau de Parfum, 75 ml

Vonná pyramida
Hlava: mandle, červený pepř, sůl, anýz, bazalka
Srdce: akvatické tóny, cypřiš, guajakové dřevo, slaměnka, karamel
Základ: pačuli, vetiver, santalové dřevo, ambra, větvičník

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
 

Štěstí je slepé, ale smůla vidí velmi dobře. Víra v kletbu přenášenou pohledem dala vzniknout italskému slovu "Malocchio", což je doslovně "zlé oko". Malocchio, neboli uhranutí, je pověra známá již od starověku a setkáváme se s ní zejména ve Středomoří. Naštěstí proti ní existuje účinná obrana: amulet, který dokáže odvrátit negativní energii. Talisman "il corniciello", podobný chilli papričce, ovšem funguje pouze v případě, že jej obdržíte jako dárek. Nobile 1942 vám jej nabízí spolu s originální vůní, která vzduch kolem vás pročistí jako svěží slaný vítr vanoucí od moře, odrazí negativní síly jiskřivým badyánem, štiplavým chilli a bazalkou, zahalí vás do ochranného oblaku z jemné mandle, slaměnky a špetky karamelizovaného cukru a výdrž pojistí santalem, pačuli, ambrovými tony a větvičníkem.

IL RITUALI

Nejsme sice pověrčiví, ale člověk nikdy neví...

Neapolský dramatik Eduardo de Flippo řekl: "Být pověrčivý je projev nevědomosti, ale nebýt pověrčivý přináší smůlu." Na celém světě přetrvávají pověrčivé rituály proti neštěstí, jako například nikdy si nenechat přeběhnout přes cestu černou kočku, v důležitých životních okamžicích oblékat určité barvy, nebo nosit ochranný amulet. V Itálii jich panuje mnoho a zejména Neapol je skutečnou přehlídkou lidových pověr a tradic.

Značka Nobile1942 nás již dlouhé roky prostřednictvím vůní seznamuje s útržky italské historie a bohaté kultury. Nová řada I Rituali přináší ve třech vůních příběhy zasazené do tří století a pojednává o pověrečných rituálech stále přítomných v našem životě. Tři vonné amulety jako dárek pro sebe i pro ty, kteří na podobné věci nevěří. Protože jakkoliv jsme racionální a skeptičtí, člověk nikdy neví...

Zjistěte více o značce Nobile 1942 a poznejte další jedinečné vůně.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Vůně
Koncentrace: Eau de Parfum
Typ vůně: Citrusová, Dřevitá
Složky: Ambra, Anýz, Bazalka, Cypřiš, Mandle, Pačuli, Pepř, Slaměnka, Větvičník