Les Bains Guerbois

Webová stránka značky: Les Bains Guerbois

 

Lázně inspirované antickými a exotickými procedurami Les Bains Guerbois otevřel Auguste Guerbois v roce 1885 a ihned poté se staly vyhlášeným pařížským centrem relaxace, hojně navštěvovaným i významnými umělci Édouardem Manetem, Claudem Monetem, Emilem Zolou, Augustem Renoirem a Marcelem Proustem, které okouzlil luxus a pohodlí, jež zde nacházeli.

Od roku 1978 na jejich adrese sídlil po čtvrt století jeden z nejslavnějších nočních klubů Les Bains Douches, o jehož originální interiér s kontrastem bílých a černých dlaždic se zasloužil Philippe Starck. Chodili se tam bavit vedle obyčejných Pařížanů, mondénních intelektuálů, turistů i světové celebrity. Na klubové scéně vystoupila řada tehdy začínajících a dnes legendárních kapel, svůj první francouzský koncert zde v září 1981 odehráli Depeche Mode.

Zatím poslední kapitolu v historii tohoto nevšedního místa začal psát filmový producent Jean-Pierre Marois. Proměnil někdejší lázně v osobitý luxusní hotel, k němuž patří restaurace, bary, kosmetický salón, koncertní sál a samozřejmě i noční klub. Pro připomenutí původní lázeňské atmosféry nechal vytvořit Eau de Cologne a vonnou svíčku Atmosphère, v roce 2018 vznikla kolekce parfémových vod Une date, une histoire, v níž každá vůně zachycuje některý z důležitých milníků v historii Les Bains Guerbois, a v roce 2022 uvedl na trh novou řadu vůní Forme & Matières založenou na smyslové souhře vytříbených ingrediencí evokujících určité místo. Se značkou spolupracují renomovaní parfémáři.

Všechny parfémy jsou vyráběny ve Francii z pečlivě volených ingrediencí a s respektem k životnímu prostředí, jsou veganské a cruelty free. Obal flakónů je recyklovatelný včetně kompostovatelného celofánu z kukuřice, vůně neobsahují žádná barviva, aditiva. konzervanty a UV filtry.

Žádné produkty značky Les Bains Guerbois nebyly nalezeny...