Aoyama Incense

1 225 Kč 1 012,40 Kč bez DPH
Skladem
Japonské vonné tyčinky 
  • 125 tyčinek v balení
  • doba hoření 1 tyčinky přibližně 30 minut
  • vyrobeno v Japonsku
  • rozměry balení 152 x 63 x 19 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlhké dřevo, kadidlo, čisté prádlo, typická vůně starého japonského domu, celého ze dřeva, ve čtvrti Aoyama, jak ji evokuje designérka a ilustrátorka Sonya Park. Vytříbená a ultramoderní vůně pačuli, působící efekt mokrého dřeva; v závanech guajaku s vetiverem a štiplavého hřebíčku se pak rodí představa zakouřeného dřeva, až konečně větvičník zvýrazňuje pocit svěžesti.

Díky příznivému klimatu se na japonském ostrově Awadži pěstuje to nejlepší kadidlo na světě. Kadidlové tyčinky jsou zde ručně vytvářeny mistry vůní, jimž se říká Koh-ši, podle řemeslné tradice předávané tisíce let z otce na syna. Pouze oni dokonale ovládají čtyři fáze výroby začínající odměřováním ingrediencí výhradně přírodního původu, vzácných dřev, bylin, pryskyřic a vonných látek. Těsto, které z nich vznikne, se dlouze hněte, lisuje a dva týdny se nechá odpočívat, aby dokonale vstřebalo všechny vůně. Z tence vyváleného těsta se pak krájejí dlouhé úzké pásky a svinují do tyčinek. Ty se volně nechají tři dny sušit ve stálém západním větru, teprve poté jsou baleny do svazků.

Použití: Zapalte konec tyčinky, lehce sfoukněte plamen, nechte doutnat a umístěte do stojánku. Kdykoli během hoření můžete tyčinku uhasit krátkým stisknutím doutnajícího konce. Poté je možné ji znovu zapálit a nechat dohořet. 

Zjistěte víc o značce Astier de Villatte a objevte další jedinečné produkty.