Stockholm Incense

1 225 Kč 1 012,40 Kč bez DPH
Skladem
Japonské vonné tyčinky
  • 125 tyčinek v balení
  • doba hoření 1 tyčinky přibližně 30 minut
  • vyrobeno v Japonsku
  • rozměry balení 152 x 63 x 19 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve spleti křivolakých dlážděných uliček starého města v pastelových a okrových barvách se skrývá tajemství legendárního švédského elixíru. Král Gustav II. ho dával svým vikingským válečníkům, aby je učinil neporazitelnými. Z lahvičky se uvolňuje neuvěřitelná vůně divokých rostlin, hřebíčku, lavandinu, myrhy, vetiveru a šalvěje. Obsahuje esence haitského vetiveru, šalvěje muškátové, virginského cedru, brazilského pomeranče, lavandinu, petitgrainu a hřebíčku.

Parfemace byla vytvořena ve spolupráci s Françoise Caron.

Díky příznivému klimatu se na japonském ostrově Awadži pěstuje to nejlepší kadidlo na světě. Kadidlové tyčinky jsou zde ručně vytvářeny mistry vůní, jimž se říká Koh-ši, podle řemeslné tradice předávané tisíce let z otce na syna. Pouze oni dokonale ovládají čtyři fáze výroby začínající odměřováním ingrediencí výhradně přírodního původu, vzácných dřev, bylin, pryskyřic a vonných látek. Těsto, které z nich vznikne, se dlouze hněte, lisuje a dva týdny se nechá odpočívat, aby dokonale vstřebalo všechny vůně. Z tence vyváleného těsta se pak krájejí dlouhé úzké pásky a svinují do tyčinek. Ty se volně nechají tři dny sušit ve stálém západním větru, teprve poté jsou baleny do svazků.

Použití: Zapalte konec tyčinky, lehce sfoukněte plamen, nechte doutnat a umístěte do stojánku. Kdykoli během hoření můžete tyčinku uhasit krátkým stisknutím doutnajícího konce. Poté je možné ji znovu zapálit a nechat dohořet. 

Zjistěte víc o značce Astier de Villatte a objevte další jedinečné produkty.