Vitamin C - 7 benefitů

        VITAMIN C - navrací pokožce jas, zmírňuje viditelnost pigmentových skvrn a je jedním z nejúčinnějších antioxidantů. 

 

Vitamin C je ceněný pro své rozjasňující a antioxidační účinky. Podívejme se na to, jaké  benefity celkově pleti přináší: 

nadpis1

Hydratace pleti je nezbytná pro mladistvý vzhled naší pokožky. Vitamin C pomáhá pokožce zadržovat vodu. Udržuje ji hydratovanou, jemnou na dotek a zabraňuje jejímu přemaštění nebo naopak vysušení. Vitamín C je esenciální složkou pro stimulaci a tvorbu kolagenu v pleti, kterou si naše tělo nedokáže samo vyrobit. S rostoucím věkem se produkce kolagenu zpomaluje, což má za následek změny v podobě ochablé a mdlé pleti. Vhodnou péčí lze podpořit jeho přirozenou tvorbu a oddálit tak procesy stárnutí.

 

nadpis2

Vitamin C je známý pro své rozjasňující účinky. Je výborný na dny, kdy se cítíte unavení. Stejně tak i před večírkem, chcete-li aby na něm vaše pleť působila zdravě a mladistvě. Vitamin C zároveň bojuje i proti tmavým kruhům pod očima. 

 

nadpis3

Skvrny na obličeji či začervenalá pokožka mohou být důsledkem řady faktorů: zánětlivých kožních onemocnění (například ekzém a růžovka), poškození sluncem nebo hormonálních změn. Pravidelná aplikace vitaminu C prokazatelně minimalizuje zarudnutí pleti díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem. 

 

nadpis4

Pigmentové skvrny se tvoří v oblastech kůže, ve kterých dochází k nadměrné produkci melaninu. Vitamin C vzniku melaninu zabraňuje, a proto se úspěšně používá v dermatologii. Funguje na skvrny sluneční i stařecké. Stejně tak se používá i na skvrny po akné a melasmu.

 

nadpis5

Vitamin C má protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá snižovat zarudnutí pupínků a zjemňuje jizvy po akné. Stimuluje obrannou funkci pokožky a zároveň ji čistí. Uvolňuje tak cestu k její detoxikaci. Vitamín C bojuje proti působení volných radikálů ze znečištěného vnějšího prostředí a zabraňuje tvorbě zánětů. nadpis6

Přispívá k ochraně před akutním poškozením UVB zářením a pomáhá také redukovat poškození způsobené UVA i UVB paprsky.

 

nadpis7

Vitamin C je velmi silný antioxidant, který chrání pokožku před volnými radikály ze znečištěného vnějšího prostředí. Díky této schopnosti chrání pleť proti předčasnému stárnutí a zabraňuje tvorbě zánětů. Vitamin C existuje buď v přírodní nebo syntetické podobě. Nemusíte se přitom bát ani jedné z variant. Při výrobě syntetického vitaminu C nevznikají žádné nežádoucí látky poškozující životní prostředí a jeho benefitem je navíc delší trvanlivost. Přírodní vitamin C velmi rychle oxiduje na vzduchu a následně se stává bezcenným. I vzhledem k obtížnosti jeho stabilizace proto vždy investujte jen do prověřených značek. 

 

Pokud máte krém či sérum v pumpičce, dbejte důsledně na to, abyste si jeho dávku co nejrychleji nabrali. Nenechávejte svůj produkt otevřený. Pouze takto vám vitamin C vydrží aktivní pod celou dobu uvedenou na obalu. 

Vitamin C se výborně doplňuje s niacinamidem. Naopak se vyhněte současnému používání s retinolem. 

 

 

nadpis8

 

Udělejte si dvoutýdenní kůru s ampulemi Susanne Kaufmann. Doplníte nejen vitamin C, ale i další ingredience. Toto ošetření je pro pleť opravdovou vitamínovou bombou a zaručenou vzpruhou. 

tip_c_sk1

Novinkou v nabídce Susanne Kaufmann je koncentrované sérum Vitamin C Complex.

tip_c_sk2

Chcete-li docílit opravdové obnovy pleti, použijte sérum pod enzymatický peeling a nechte deset minut působit. Pro extra šťavnatou pleť pak tento rituál opakujte sedm dní po sobě. 

Krém, sérum nebo rovnou obojí? Emma Hardie nabízí lehoučkou texturu s postupným uvolňováním vitamínu C. Sérum i krém překrásně voní a vy se na jejich aplikaci budete pokaždé těšit! 

tip_c_emma1

 

tip_c_emma2

Máte rádi oleje? Pak je dvoufázové sérum Pestle & Mortar určené přesně pro vás. Inovativní balení s pumpovací technologií míchá vitamínové sérum na vodní bázi s ultralehkým olejem až při použití

tip_c_pm


Ošetření pleti vitaminem C nabízíme i v našem salonu Susanne Kaufmann. Můžete využít aplikaci séra nebo hodnotných ampulí se silným koncentrátem v rámci ošetření Glow či Anti-Aging.

https://www.vava-voom.cz/salon/